BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sevde Gül - Çukurova Tıp Fakültesi

1 1

Çukurova Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün kiminle tanışacağımızın merakıyla hastanemizin Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Orada miniğimiz Sevde ile tanıştık. Sevde 11 yaşında ve Fruktoz 1,6-bifosfataz Eksikliği (Bir tür enzim eksikliği) tanısıyla fakültemizde tedavi görmekte. Sevde ile tanıştıktan sonra ne yapmak istediğini sorduk ve Kızmabirader oynamaya başladık. Miniğimiz çok konuşkan bir çocuktu ve hemen sonrasında birbirimize ısındık, sohbet etmeye başladık. Sevde ile sohbetimiz esnasında en sevdiği rengin mavi olduğunu öğrendik. Kızmabiraderde de çok eğlenceli vakit geçirdik. Sohbete ve oyuna dalmışken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ve ayrılan sürenin sonuna geldik. Gitmeden önce de miniğimize dileğini sorduğumuzda "Oyuncak Midilli" cevabını aldık. Siz de Sevde'nin dileğini gerçekleştirip tatlı tebessümüne ortak olmak ister misiniz?

Adana'da sıcak bir mayıs günüydü Sevde Gül'ün hediyesi elimize ulaştığında. Uzun zamandır beklediğimiz dilek elimize ulaştığında hemen güzel miniğimizin ailesi ile iletişime geçtik. Hediye teslimi için buluşacağımız yer ve zamanı belirledik. En zor kısımlardan biri de beklemek oldu. Teslim günü gelip çattığında güzel Sevde'miz için hazırlandık. Heyecanla hediyemizi alıp yola koyulduk. Buluşma yerine yaklaştıkça heyecanımız katlandıkça katlandı. Sevde ile karşılaşma anımız... Güzel miniğimizin gözleri öyle güzel parlıyordu ki içimizi aydınlattı. Güzel gülüşü bizi bir kez daha mest etti. Ardından daha fazla bekletmeden dileğini teslim ettik miniğimize. Hediyesini çok beğendiğini söyledi. Ki bu durum miniğimizin gözlerinden de anlaşılıyordu. Yüzündeki gülümseme hep seninle olsun güzel Sevde'miz.

Dileğini gerçekleştirip miniğimizin gülüşüne ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: