BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 9271 - Çukurova Tıp Fakültesi

Çukurova Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Neşeli bulutların gökyüzünü kapattığı bir şubat gününde arkadaşlarımızla içimize umut yeşertecek yeni arkadaşımızla tanışmak için oyunlarımızı alıp Pedatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde tam da düşündümüz gibi içimizi umutla dolduracak bir miniğimizle tanıştık. Miniğimiz 15 yaşında ve hastanemize Mesane Ekstrofisi (Karın ön duvarının doğumsal gelişim kusuru) ile tedavi görmektedir. Miniğimizin o güzel yüzünün ardındaki pırıl pırıl minik kalbini oynadığımız oyunlarla ve yaptığımız sohbetle tanıma şansı kazandık. Oyun oynarken olaylara olumlu yaklaşımıyla gönlümüzü fethetti. İlk önce oynayacağımız oyun olan Uno’yu miniğimize tanıttık. O kadar akıllıydı ki oyunumuzu hemen kavrayıp dört oyundan üçünü kazanarak oyunumuzun da şampiyonu oldu. Sohbet arasında matematikte çok başarılı olduğunu ve tarihe olan ilgisini de öğrendik. Ayrıca dünya klasikleri okumaktan zevk alması bizde hayranlık uyandırdı. Ziyaretimizin sonlarına yaklaşırken miniğimize bir dilek hakkı olsa ne isterdi diye sorduğumuzda “Işık Saçan Pembe Kar Küresi” cevabını verdi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesinin bize ulaştığı haberini alınca  heyecanla  onunla iletişime geçtik. Bu haber güzel miniğimizi oldukça sevindirdi. Miniğimizin babası ile konuştuğumuzda başka bir şehirde yaşadıklarını ve buraya gelmeyi düşünmediklerini öğrendik. Vakit kaybetmeden miniğimizin hediyesini adresine kargoladık. Hediyesi gelir gelmez miniğimiz bizle iletişime geçti. Hediyesini çok beğendiğini tam istediği gibi olduğunu söyledi. Miniğimizin mutlu olması bizi de çok mutlu etti. Bu mutluluğa vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: