BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7777 - Çukurova Tıp Fakültesi

1 1

Çukurova Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bir Eylül gününde yapılabilecek en güzel şeylerden biri olan hastane ziyaretimiz için içimizden eksilmeyen bir mutlulukla düştük yine yollara. Bugün hastanemizin Genel Pediatri bölümünde hem Epilepsi (Sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozukluğu) hem de Gaucher hastalığı ( Bir çeşit lizozomal depo hastalığı) nedeniyle tedavi görmekte olan 12 yaşındaki miniğimizle tanıştık. Yanına gittiğimizde o güzel yüzünde kocaman bir tebessümle yapboz oynuyordu. Çok sevdiğini farkedince biz de yanımızda götürdüğümüz yapbozu çıkarıp onun o güzel oyununa dahil olduk. Pratikliğiyle ve dikkatiyle kısa sürede yapbozu tamamladı ve bize de yapboz oynamanın sırrını öğreteceğine söz verdi. Ardından oyun hamurundan şekiller yapmaya başladık, miniğimizin hoş sohbeti ve oyun oynarken gözlerindeki mutlulukla o kadar güzel zaman geçirdik ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Yanından ayrılmadan önce miniğimize dileğini sorduk ve bize "Elsa'lı Bebek Seti " istediğini söyledi.  Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip onun tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz ?

Güzel bir çarşamba gününe miniğimizin hediyesinin geldiği haberiyle başladık. Haberi alır almaz büyük bir sevinç ve heyecan ile miniğimizin ailesini aradık. Hastanede olmadıklarını ve perşembe günü geleceklerini öğrendik. Perşembe günü vakit kaybetmeden servisin yolunu tuttuk. Servise girdiğimizde miniğimizin heyecanla bizi beklediği o kadar belliydi ki dayanamadan hemen gidip hediyesini vermek istedik. Bizi gördüğünde gözlerindeki mutluluk ifade edilemeyecek kadar güzel ve büyüktü. Çocuğunun mutluluğunu gören annenin de aynı şekilde mutluluk tebessümlerine şahit olduk. Hediyesini açtığında ise mutluluğunun daha da arttığını gördük. Hediyesini gönderen 2 gönüllümüze kocaman teşekkürler etti. Özellikle gönüllülerimizin hediyenin üzerine bıraktığı tatlı notlara annesi çok duygulandı ve minnet duyduğunu belirtti. 

Miniğimizin bu mutluluğuna vesile olan gönüllülerimize çok teşekkür ederiz

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: