BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Emre - Çukurova Tıp Fakültesi

Çukurova Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

İçimizi ısıtan sıcacık bir bahar gününde yine bir miniğimizle tanışıp oyunlar oynama hevesiyle Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Kiminle oynayacağımızı düşünürken koridorda tatlı mı tatlı Emre'yle tanıştık. Miniğimiz 7 yaşında. Hastanemizde  Hirschsprung Sendromu (Bağırsakların bir bölümünde sinir hücrelerinin olmayışı ile ortaya çıkan tıkanıklık) tanısı nedeniyle tedavisi görmekte. Ona oyunlarımızı tanıttık ve eli hemen Buz Tuzağı oyuncağına gitti. Biz de ilk bu oyunla başladık. Sonrasında Jenga'da yaptığı akıllı hamlelerle oyunu tabii ki de miniğimiz kazandı. Ziyaretimizin sonuna gelirken miniğimize bir dilek hakkı olsa ne isterdi diye sorduğumuzda "Uzaktan Kumandalı Kırmızı Araba" cevabını verdi. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Çiçeklerin bizlere gülümsediği bir bahar sabahında miniğimiz Emre'nin dileğinin bize ulaştığını öğrendik. Hemen ailesiyle iletişime geçip ne zaman gelebileceklerini sorduk. Neyse ki miniğimizin ailesi o gün içerisinde hastanemize geldi. Dileğini teslim etmeye gittiğimizde miniğimiz heyecandan yerinde duramıyordu. Dileğini verdiğimizde fazlasıyla mutlu oldu ve arabasını çok beğendi. Miniğimizin mutluluğuna ortak olup gülümsemesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: