BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yağmur - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir nisan günü oyuncaklarımızla beraber hastanemizin Nefroloji servisini ziyaret ettik. Daha servise girmeden bizim için kapının şifresini yazan tatlı mı tatlı bir kızla tanıştık. Henüz 13 yaşında olan bu güzel kızın isminin Yağmur olduğunu, Kronik Böbrek Yetmezliği ve Organ Nakli (Böbreklerin işlevini yerine getirememesi) sebebiyle tedavi gördüğünü öğrendik. Onunla beraber ilk önce "Bil Bakalım Kim" oynadık ve daha önce oynamamasına rağmen bizi yendi. Bu esnada bize mor rengini çok sevdiğinden ve ileride çocuk doktoru olmak istediğinden bahsetti. Daha sonra beraber Jenga oynadık. Bu oyunda Yağmur çok iyi olduğunu, onu asla yenemeyeceğimizi söyledi. Haklıydı, çünkü bu oyunu da Yağmur kazandı. Son oyunumuz da Kartal Göz’dü. Bu oyunda Yağmur çok heyecanlandı. Bütün şekilleri bir an önce görüp zile basmaya çalıştı ve bizi büyük bir farkla yendi. Yapboz yapmayı çok sevdiği için yanımızda götürdüğümüz bir yapbozu da ziyaretin sonuna doğru kendisine hediye ettik. Çokça eğlendiğimiz ve bolca güldüğümüz ziyaretin sonuna geldiğimizde ona şu an neyi olursa çok mutlu olacağını sorduk. Kalemleri çok sevdiğini ve dileğinin “Stabilo boss original fosforlu 23'lü kalem seti” olduğunu ve gerçekleşirse çok mutlu olacağını söyledi. Siz de Yağmur'un yüzündeki tebessümün bir parçası olup dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün minik arkadaşımız Yağmur’un hediyesinin bize ulaştığını duyunca heyecanla  yola çıktık. Kontrol için hastaneye gelen Yağmur’un yanına sabırsızlıkla gittik. Hediyesinin geldiğini duyunca gözlerinde oluşan mutluluk görülmeye değerdi. Uzun zamandır istediği kalemlere ulaşan Yağmur’un yüzündeki gülümseme bizi çok mutlu etti. Dileğini gerçekleştirip bir miniğimizin daha yüzündeki gülümsemenin sebebi olduğu için gönüllümüze teşekkür ederiz

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: