BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sudenaz Ceylin - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1 1

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün güneşin içimizi ısıttığı bir bahar gününde Nefroloji servisinde 10 yaşındaki Sudenaz’la tanıştık. Sudenaz Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla hastanemizde yatıyor. Servise girer girmez bizi fark eden Sudenaz, bizi odasına kendisi davet etti. Birlikte Bil Bakalım Kim, Uno ve Jenga oynadık. Her ne kadar Bil Bakalım Kim oynarken karşılıklı bazı hatalar yapsak da Sudenaz bizi çok güzel bir şekilde yendi. Jenga oynarken de blokları çok ustaca seçip devirmemek için elinden geleni yaptı. Sohbet ederken bize boya yapmayı, puzzle yapmayı, televizyon seyretmeyi sevdiğini söyledi. Laf arasında dileğini sorduğumuzda bize kalın uçlu “Stabilo kalem seti” istediğini söyledi. Siz de onun bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki güzel gülümsemeyi daha da büyütmek ister misiniz?

Birkaç gün önce Sudenaz’ın sabırsızlıkla beklediği hediyesi bize ulaştı ancak yüz yüze görüşme şansı bulamadığımız için evine kargoladık. Bugün kargonun Sudenaz’a ulaştığını öğrendik. Sudenaz bize hem fotoğraf hem de paketi açarken çekilmiş bir videosunu göndermişti. Ne kadar mutlu olduğu videodan bile belli oluyordu. Biz de videosunu izlerken en az onun kadar mutlu olduk. Hem bizlere hem dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür etti. Biz de Sudenaz’ı mutlu ettiği için gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: