BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Neval Nur - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Aralık ayının yağmurlu bir gününde Pediatri servisinin yolunu tuttuk. İçeri girdiğimizde 10 yaşındaki miniğimiz Neval'le tanıştık. Neval, Metil Malonik Asidemi (Bir çeşit metabolizma hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. İlk olarak heyecanla Kartal Göz oyununu oynamaya başladık. Çok yetenekli olan miniğimiz getirdiğimiz birçok kutu oyununa aşinaydı ve kutu oyunlarına bayıldığını söyledi. Abileri olduğunu dile getiren miniğimiz, onlarla fındık toplamayı ve araba oynamayı çok sevdiğini söyledi. O böyle abilerinden bahsederken gözüne Buz Tuzağı oyunumuz takıldı. Öyle heyecanlandı ki hemen taşlarımızı yerleştirip bu oyuna geçtik. Bu oyun miniğimizin en sevdiği oyunmuş. Taşları tek tek kırarken en sevdiği rengin mavi olduğunu ve büyüyünce doktor olmak istediğini öğrendik. Ziyaretimizin sonuna doğru miniğimize dileğini sorduk. Heyecanla elimizdeki oyunlara bakarak bize "Buz Tuzağı Kutu Oyunu" istediğini söyledi. Siz de Neval'in dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Yeni yıla heyecanla yaklaşırken miniğimiz Neval'in hediyesinin geldiğini öğrendik. Hemen güzel miniğimizin ailesiyle iletişim kurup onlara haber verdik. Neval'in taburcu olduğunu öğrendik ve biz de hediyesini evine kargoladık. Bize gelen tatlı fotoğrafıyla hediyenin eline ulaştığını ve miniğimizin sevinçle oynadığını gördük. Onun mutluluğu bize de çok tatlı bir hediye oldu. Neval'in yüzünde tebessüm oluşturan gönüllümüze teşekkürlerimizi iletiyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: