BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7567 - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Pediatri servisinin odalarından birine girdik bugün. 14 yaşındaki akıllı ve güzel oyun arkadaşımız  ile tanıştık. Oyun arkadaşımız Crohn (Sindirim Sisteminin İltihaplı Hastalığı) hastasıydı. Kart oyunları ondan soruluyor gerçekten. Onu bir türlü yenemedik. Her seferinde bizi yeniden şaşırtmayı başardı. Ne olmak istediğine karar verememiş henüz ancak onun çok güzel bir ilgi alanı var. Müzik... Bu yetenekli arkadaşımız piyano çalmayı çok istiyormuş. Kendi çabalarıyla tabletinden şarkılar çalmaya başlamış bile. Şimdi ise hayali bu şarkıları parmakları gerçek tuşlara dokunarak çalmak. Bu yüzden de bizden "Elektrikli Piyano" istedi. Onun bu dileğini gerçekleştirerek hayallerine ortak olmak ister misiniz?
Bugün sevgili oyun arkadaşımızın hastaneye geldiğini duyunca hemen hediyesini vermek istedik. Onunla buluştuğumuz ilk günden beri orguna kavuşacağı gün için heyecandan duramıyordu. Hediyesinin geldiğini duyunca heyecanı daha da katlandı.  Hediyesine kavuştuğu an ise  gözlerindeki mutluluk kıvılcımları görülmeye değerdi. Orgunu alır almaz güzel şarkılar çalmaya başlamış bile. Bizlere de fotoğraf atmayı ihmal etmedi. Oyun arkadaşımızın hayallerine ortak olup onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: