BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7561 - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1 1

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Romatoloji servisinde Juvenil İdiopatik Artrit (Kronik Eklem İltihabı) ve Crohn (Sindirim Sistemi İltihabı) hastalıklarından dolayı tedavi görmekte olan 15 yaşında yakışıklı mı yakışıklı bir beyefendi ile tanıştık. Kendisiyle hem sohbet ettik hem oyunlar oynadık. Önce "Ben Kimim?" oynadık. Sorular sorduk, sabırsızlandık, güldük. Daha sonra Yapboz yaptık, en son da Hafıza Kartları ile görsel hafızamızı zorladık. Oyun arkadaşımız büyüyünce polis olmak istediğini söyledi. Belki çocuk doktoru da olabilirmiş. Evde sürekli bir şeyleri geri dönüştürdüğünden bahsederek bizi kendine hayran bıraktı miniğimiz. Kutulardan minik mobilyalar, şişe kapağından tekerleği olan arabalar yaptığından bahsetti bizlere. Onunla sohbet koyu, oynamak eğlenceli olsa da ziyaretimizin sonuna geldik. Ona bu hayatta en çok ne istediğini sorduğumuzda hiç düşünmesine gerek kalmadı, rengi bile belliydi. "Kırmızı Uzaktan Kumandalı bir arabam olmasını çok isterdim." dedi. Siz de çocuğumuzun dileğini gerçekleştirmek, yüzündeki tatlı gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Bayram sonrası miniğimizin hastanemize geldiğini öğrenince ona bir bayram sürprizi yaşatmak için hastanenin yolunu tuttuk. Miniğimiz hediye paketini görünce heyecanla paketi açtı ve Uzaktan Kumandalı Arabası ile oynamaya başladı. Dileğini gerçekleştirip bir çocuğun daha mutlu olmasını sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: