BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Doğan - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1 1

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yine ders sonrası büyük bir heyecanla soluğu miniklerimizin yanında aldık. Bugünkü oyun arkadaşımız 7 yaşındaki Doğan oldu. Doğan Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla hastanemizin Nefroloji servisinde tedavi görmekte.

Doğan ile ne oynadık diye değil ne oynamadık diye sormanız gerekiyor. Doğan çok neşeli, konuşkan ve hareketli bir arkadaşımız. Doğan kutu oyunlarını çok seviyor, yanımızda getirdiğimiz neredeyse bütün oyunları onunla oynadık. Önce Kızma Birader ve Uno oynayarak hep birlikte eğlenceli bir rekabete girdik sonrasında Bil Bakalım Kim? ile karşımızdakini tahmin etmeye çalıştık. Bu esnada Doğan bize polis olmak istediğini söyledi. Bizce çok ama çok iyi bir polis olacak. Doğan bütün oyunlarda çok hevesliydi fakat biri vardı ki açık ara en sevdiği o oldu. Jenga oynarken o kadar eğlendi ki bize bile tahtaları çekerken yardımcı oldu. Hızını alamadı önce tahtaları domino taşı gibi dizdi sonraysa onları bir kuleye dönüştürdü. En sonundaysa fotoğraftaki şaheserimiz ortaya çıktı. Vaktimiz dolunca Doğan'ın odasından çıkarken miniğimizin dileğini de almayı ihmal etmedik. Ziyaretimizin sonunda Doğan'a bir dilek hakkı olsa ne dilerdi diye sorduğumuzda gerçek şatolarla başlayan hayalleri ''Drone'' ile devam etti. Biz inanıyoruz ki Doğan ileride hem polis olup gerçek helikopterlere binecek hem de kim bilir belki kendi şatosu olacak.

Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki tatlı gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?Doğan'ın hastanemize geldiğini öğrenir öğrenmez hayallerini süsleyen hediyesini vermek için yola çıktık. Doğan hediyesini görünce çok mutlu oldu ve uzaktan kumandalı helikopterini uçurmak için sabırsızlandığını söyledi. Miniğimizin yüzündeki gülümsemeye vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: