BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Dicle - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Aralığın soğuk günlerinde içimizi ısıtmak, miniklerle vakit geçirip onların yüzüne gülücükler kondurmak için Pediatri servisine doğru yola çıktık. Koridordan sıcak bir karşılama eşliğinde kafamızı uzattığımız ilk oda Dicle'ye aitti. Dicle, 11 yaşında ve Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Işıl ışıl gözleri, kıvır kıvır saçları ve sıcak bir gülümsemeyle karşıladı bizi. Sohbet ederken bize okulunu, arkadaşlarını, abisini anlatmaya başladı. Dicle, çok başarılı bir öğrenci ve matematiği çok seviyor. İleride doktor olmak istediğini de ekledi. Üstelik oldukça da becerikli! Oyuncak bebeklerine elbiseler dikmekten keyif alıyor. En sevdiği yemeği sorduğumuzda, annesinin sarmayı çok güzel yaptığını ve severek yediğini söyledi. Biz bu ziyaretimizde Dicle ile yapboz yaptık, sohbet ettik, çeşitli oyunlar oynadık. Ziyaretin sonuna doğru ise ona dileğini sorduğumuzda, ‘’Barbie Evi’’ istediğini söyledi. Siz de prensesimizin bu isteğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Dicle’nin hediyesinin geldiğini öğrenince hemen büyük bir sevinçle aileyle iletişime geçtik. Dicle’nin hastanede olduğu bilgisini alınca hemen süpriz yapmak için yola koyulduk. İçeri girdiğimizde Dicle bizi gördüğüne çok mutlu oldu, hediyesini görünce de çok şaşırdı ve mutluluktan havalara uçtuğunu söyledi. Gözlerinden mutluluğunu ve heyecanını görebiliyorduk. Birlikte kurulumunu yaptık, bol bol oynayacağını ve çok teşekkür ettiğini dile getirdi. Biz de onun mutluluğuna ortak olduk. Prensesimiz Dicle’yi ve bizi mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: