BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Azra - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Romatoloji servisinde yatmakta olan Azra ile tanıştık. Azra 8 yaşında ve Romatoid Artrit (bir çeşit romatizmal eklem hastalığı) tanısıyla hastanemizde yatıyor. Çok cana yakın olan Azra bizi gördüğünde çok mutlu oldu. İlk önce Hafıza Kartları oyununu oynadığımız Azra'nın kartları eşleştirdiğindeki mutluluğu görülmeye değerdi. Daha sonra ise Azra ile oyun hamurundan çok güzel hayvanlar yaptık. Azra bize 5 yaşında bir erkek kardeşi olduğunu söyledi. İleride hemşire olmak istediğini söyleyen Azra'ya bunu nedenini sorduğumuzda insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini söyledi. Bu sırada Azra'yla oyun hamurundan değişik figürler yapmaya devam ettik. O kadar eğlendik ve onu o kadar sevdik ki gitme vakti geldiğinde ne biz odadan ayrılmak istedik ne de Azra gitmemizi istedi. Tekrar görüşmek üzere yanından ayrılırken seni en çok ne mutlu eder dediğimizde ise "Pembe, simli bir okul çantası" dedi. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ve onu mutlu etmek ister misiniz?

Azra'nın heyecanla beklediğimiz çantası elimize ulaşır ulaşmaz Azra'nın ailesi ile iletişime geçtik. Azra taburcu olduğu için hediyesini evine gönderdik. Hediyesine kavuştuğunda çok mutlu olmuş ve çok beğenmiş. Miniğimizin dileğini yerine getiren gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: