BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Amine - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli ve sıcak bir bahar günü çokça sevilen oyuncaklarımızı alıp Genel Pediatri Servisinin yolunu tuttuk. Serviste dolaşırken Akut Romatizmal Ateş (Bir çeşit sistemik inflamatuar hastalık) tanılı Amine isimli çok tatlı bir kız çocuğumuzla tanıştık.  Amine bizi görünce önce heyecanlandı ardından bizimle oyun oynamaya başladı. Eğlenmeye yapboz ile başladık. Amine yapbozda çok başarılıydı. Sonra çekişmeli bir Jenga mücadelesi yaşadık.  Amine'nin hamleleri oldukça özenli ve dikkatliydi. Bizi adeta kendisine hayran bıraktı. Oyun oynarken ettiğimiz sohbet esnasında onun 7,5 yaşında olduğunu ve gelecekte ressam olmak istediğini öğrendik.  Hatta bize çizdiği harika resimleri de gösterdi. Onunla "Acaba Neyim?" oyununu oynarken de gülüp eğlendik. Son olarak da hamurlardan çiçekler ve çeşitli hayvanlar yaptık.  Zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkına bile varmadan oradan ayrılma vaktimiz gelip çattı. Odadan ayrılmadan önce ona hayalini kurduğu bir dileğini sorduk.  Aldığımız cevap çok minnoştu. Bu sevimli çocuğumuzun  dileği "Su yeşili tavşan minişler" idi. Sizler de Amine'nin dileğini gerçekleştirip onun gözlerindeki gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Amine'nin hediyesi elimize ulaşınca büyük bir heyecanla gidip Amine'ye hediyesini teslim ettik. Amine çok mutlu oldu ve hemen Minişleri ile oynamaya başladı . Amine'nin gözlerindeki bu mutluluğun sebebi olan gönüllümüze teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: