BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yunus - Akdeniz Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Onkoloji servisinde kalan dünyalar tatlısı miniğimiz Yunus’la tanıştık. 8 yaşında olan miniğimiz Talasemi Major (Bir çeşit Akdeniz anemisi) tanısı ile hastanemizde tedavi görüyor. Birlikte oyun odasına gidip bardak oynunu oynadık ve çok eğlendik. Miniğimiz yeni oyunlar da  öğrenmek istiyordu. Biz de yeni oyunlar keşfetmek isteyen miniğimize Uno öğrettik ve yenilmeyi sevmeyen miniğimiz oyunu hemen kavrayıp hepimizi yendi. Giyiminden ve Uno’da sürekli sarı rengi seçmesinden sarı rengi çok sevdiğini fark ettik. Miniğimize büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda heyecanlı bir şekilde pilot olmak istediğini söyledi.Bunu söylerken de bu isteği gözlerinden okunuyordu. Sıra miniğimizin dileğine geldiğindeyse hiç düşünmeden “Kral  Şakir okuma seti” istediğini söyledi.

Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna katkıda bulunmak ister misiniz? 

Hediyesi bize ulaşır ulaşmaz Yunus’un ailesiyle iletişime geçtik ve miniğimizin odasında olduğunu öğrendik. Yağmurlu bir günde miniğimize hediyesini vermek üzere hastanemizin Onkoloji servisine doğru yola çıktık. Miniğimiz bizi görünce çok mutlu oldu. Kitap okumaya bayılan Yunus, odasına girdiğimizde de kitap okuyordu. Yunus’la kitaplar hakkında biraz sohbet ettikten sonra merakla beklediği hediyesini miniğimize teslim ettik. Kitapları görünce çok mutlu oldu. Miniğimizin dileğini karşılayarak onun mutluluğuna katkıda bulunan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: