BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Veysel - Akdeniz Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanede Veysel adlı miniğimizi ziyarete gittik . Veysel 5 yaşında ve Nöroblastom (sempatik sinir sisteminden kaynaklanan kötü huylu bir tümör) hastalığı ile hastanemizde yatıyor. Veysel denince aklımıza kırmızı ve okuma bilmediği halde oynadığımız daha doğrusu oynamaya çalıştığımız tabu geliyor o sessiz sessiz soruları ve gizlice ilerlettiği taşları. Oyunbozanlık yok diyoruz kıkır kıkır gülüyor. Kum saatine dikkatle bakıyor ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve ben bunu biliyorum diyor. Zeki olduğunu anında farkettiğimiz zihni ferah bir çocuk. Keloğlan izlemeyi çok seviyormuş bizimle oynarken arada gözlerini kaçırıp izlemesinden anlıyoruz cıvıl cıvıl tabirini sonuna kadar hak ediyor ve tam bir araba tutkunu. Bizden Kırmızı Akülü Araba dileğinde bulundu. Veysel'in dileğini gerçekleştirmemize yardımcı olacak gönüllümüze şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Veysel 5 yaşında gözleri ışıl ışıl tatlı mı tatlı bir miniğimiz. Dün Veysel'in dileğini gerçekleştiren gönüllümüz sayesinde aracısı olduğumuz kırmızı akülü arabayı hastaneye getirdik. Miniğimizi üzerinden alamadık keza ailesi de çok sevindi :) Zaten Veysel usta şoförmüş, iyi biliyordu kullanmayı. Bizi görmedi bile, konuşmak istiyoruz durdurmak ne mümkün! Biz de tekrar görüşme sözü alarak onu arabasıyla baş başa bıraktık. Hem miniğimizi hem de bizi çok mutlu eden gönüllümüze tekrardan teşekkürlerimizi sunuyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: