BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ömer Faruk - Akdeniz Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün 5 yaşındaki tatlı miniğimiz Ömerle tanıştık. Ömer, ALL- Akut Lenfoblastik Lösemi (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Miniğimizin öyle güzel bir enerjisi var ki insan tüm gün onunla oyun oynamak istiyor. Bugün tanıştıktan sonra Ömer, ilk önce oyun hamuruyla oynamak istedi. Renkli oyun hamuruyla birsürü yemekler yaptık. Miniğimiz önce sarı hamuru yayıp pizza yaptı sonra da üzerine kırmızı hamurdan salamlar koydu. Oyunumuz böyle başladı, sonra oyun hamurumuzdan elma, muz, kurabiye, kiraz, turta, pasta vb. eğlenceli nesneler yaptık. Hatta yeşil hamurdan sarma sardık, tencereye koyduk ve üzerine sos bile döktük. Daha sonra enjektörün içine sarı hamuru doldurup sıktık vee spagetti pişirdik. Ömerle çoook güzel bir sofra kurduk ve yemeklerimizi misafirlerimize tattırdık. Çok lezzetli olmuştu :) Sonra düşündük ki sadece üç renk oyun hamurumuz var acaba bunları nasıl çoğaltabiliriz? Vee renkleri birbirine karıştırıp yeni renkler keşfettik. Mesela sarı ve kırmızıyı karıştırıp turuncu renk yaptık. Böylece pastamızın üzerine farklı renklerde mumlar koyduk. Oyun oynarken miniğimizle ettiğimiz sohbetlerde de en sevdiği hayvanın aslan olduğunu öğrendik. Gelecekte ne olmak istediğini sorduğumuzda ise bize mucit olmak istediğini söyledi. İleride robotlar, bilgisayarlar, arabalar yapacakmış sevimli miniğimiz :) Ömerle böyle çok eğlenceli vakit geçirdik, zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamadık bile ve miniğimizi çoook sevdik. En sonda miniğimize dileğini sorduğumuzda dileğinin en sevdiği renk olan kırmızı bir akülü araba olduğunu söyledi. Siz de enerjisi ile bize mutluluk veren bu güçlü miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onu çok mutlu etmek ister misiniz? :)

Birkaç hafta önce bal yanaklı miniğimiz Ömer’le tanışmıştık. Ömer oyunlar oynamayı çok seven bir çocuk. Bu zamana kadar onunla farklı farklı eğlenceli oyunlar oynadık. İlk yanına gittiğimizde gerçekleşmesini en çok istediği dileğini sormuştuk. Cevap olarak Ömer, en sevdiği renk olan kırmızı akülü araba istediğini söylemişti. Dün bize haber geldi ki Ömer’in hediyesi gelmiş, bu haberi alınca çok sevindik ve bunu Ömer’e götürmek için sabırsızlıkla bugünü bekledik. Sonunda bugün  ona dileğini vermek için Ömer'in odasına gittik. Ömer hediyesini görüp çok sevindi ve hemen yatağından kalktı. ‘Serumumu çıkarsınlar da bineyim!’ dedi. Arabasına binmeyi heyecanla bekliyordu. Serumunu çıkarır çıkarmaz arabasına bindi koridorun başından sonuna kadar arabasını sürdü. Bir de çok güzel kullanabiliyordu, 20 yıllık şoförler gibi arabayı sağa sola döndürüyordu. Ömer'in gözündeki o sevinci görmek bizi çok mutlu etti. Miniğimizi ve bizi bu kadar mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: