BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Niyazi - Akdeniz Tıp Fakültesi

1 1

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisinde 13 yaşındaki Niyazi ile tanışıyoruz. Hastanemizde Lenfoid Lösemi (Bir çeşit kan kanseri) tedavisi gören Niyazi, başlarda biraz çekingen görünse de jenga oynarken yaptığımız sohbette konu onun ilgi alanlarına geldikçe heyecanla bize yeni şeyler öğretiyor. Niyazi tam bir müzik aşığı ve aynı zamanda hayvanları çok seviyor. Bize beslediği güvercinlerin fotoğraflarını gösterip güvercinlerin türleri ve bakımları hakkında çok güzel bilgiler verdikten sonra yatağının yanındaki notalar dikkatimizi çekiyor ve Niyazi'nin saz çaldığını öğreniyoruz. Hemen sazını alıp bize Elfida, Ali Ayşeyi Seviyor ve daha birçok güzel parça çalıyor. Saz çalarken, müzikten bahsederken Niyazi'nin heyecanını ve mutluluğunu görmemek mümkün değil. İlerleyen zamanlarda ney üflemek ve kanun çalmak istediğini anlattıktan sonra büyüyünce ne olmak istersin diye sorduğumuzda; müzik öğretmeni olmak isterim, müzik öğretmeni olmasam da içinde müzik olan bir iş yapmak isterim diyor. Dileğini sorduğumuzda da müzikle ilgili bir isteği olduğunu öğreniyoruz, Niyazi bizden Ney istiyor. İleride çok başarılı bir müzisyen olacağına inandığımız yetenekli arkadaşımız Niyazi'nin bu dileğini gerçekleştirerek onun müzik hayatında sizin de iziniz olsun ister misiniz?

Bugün Niyazi'nin hediyesini teslim etmeye gittik. Niyazi hediyesini alınca çok mutlu oldu ve en kısa zamanda ney üflemeyi öğrenip bize video atma sözü verdi. :) Niyazi'ye bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: