BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Cahit - Akdeniz Tıp Fakültesi

1 1

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün onkoloji servisindeki miniğimiz Cahit 'i ziyarete gittik. Cahit 4 yaşında , Akut Myeloid Lösemi(bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Odaya girdiğimizde meraklı gözleriyle bizi bekliyordu. Başta gözlerini bizden kaçırmaya çalışsa da bir anda kendimizi oyun hamuru oynarken bulduk ve hamurdan araba yaptık. Daha sonra legolarla oynamaya karar verdik. Legolardan boy boy arabalar ve adını Cahit koyduğumuz bir robot yaptık. Zamanla birbirimize alıştık.Hatta ara ara gelen hemşireler bile Cahit’i normalde böyle neşeli görmediklerini söylediler. Oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Ziyaretimizin sonuna yaklaşırken ona dileğini sorduk ve bizden Şimşek McQueen uzaktan kumandalı bir araba istedi. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? 

Soğuk bir Aralık sabahı içimizi ısıtacak bir haber geliyor. Cahit'in heyecanla beklediği dileği bir gönüllümüz tarafından bize ulaşıyor ve hediyeyi vermek için Cahit'in odasına doğru yol alıyoruz. Bizdeki heyecan da görülmeye değer tabii :) Odaya girdiğimizde miniğimiz beklediği uzaktan kumandalı arabasına kavuşuyor. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Onu arabasıyla baş başa bırakıp tekrar geleceğimizin sözünü veriyoruz. Gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: