BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zehra Nur - Adnan Menderes Tıp Fakültesi

Adnan Menderes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Fakülteden arkadaşlarımızla Zehra isimli 11 yaşındaki Osteosarkom (Kemik kanseri) tanısıyla tedavi gören miniğimizi ziyarete gittik. Ziyarete gitmeden önce yaşına uygun, eğlenebileceği çok güzel oyunlar seçtik ve ona hediye etmek için yanımıza güzel bir kitap almayı da unutmadık. Güzel Zehra’nın yanına gidince önce kendimizi ona ve ailesine tanıttık; bir süre sohbet ettik, kaynaştık ve sonrasında oyun oynamaya başladık. Hem Zehra hem biz o kadar güzel zaman geçirdik ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Zehra özellikle Jenga oyununu çok sevdi. Bütün oyunları oynadıktan sonra Jenga'yı bir daha oynadık ve kıyasıya mücadeleyle Zehra kazandı. Güzel prensesimiz ziyaretimizin sonunda bizden “Siyah Bir Bisiklet” istedi. Zehra’nın dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülücüklere bir yenisini eklemek ister misiniz?

Zehra Nur'un bisiklet dileğinin bize ulaştığının mutlu haberini alınca ailesi ile irtibata geçtik. Kendileri İzmir'de oturdukları için ve Zehra Nur'un tedavisinin evde devam etmesinden ötürü dileğini nasıl teslim edebileceğimiz konusunu ailesine de danıştık, kendilerinden bugün için hastanemize kontrole geleceklerini öğrendik. Hastanedeki kontrollerinden sonra Zehra Nur'un bisikletini kendisine teslim ettik. Onun yüzündeki tebessüm öncelikle, bizlere sonra da çevremize etki ederek büyüdü. İşte bu durum, yapılmış olan bir iyiliğin en mükemmel sonucu olduğunu bizlere göstermiş oldu. Zehra Nur'un bisiklet dileğini karşılayan ve dünyaya harika iyilik bulutunu bırakmamızı sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: