BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zehra - Adnan Menderes Tıp Fakültesi

1 1

Adnan Menderes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir Aydın gününde hastanedeki çocuklarımızın günü çok güzel geçsin diye hastaneye uğradım. Yanıma aldığım türlü oyuncaklarla çocuklarla oynamak için sabırsızlanırken odasından bana meraklı gözlerle bakan Zehra'yı fark ettim. Tabii ben de hemen gülümseyip el sallayarak yanına gittim. Annesi ve onunla tanıştıktan sonra Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı aldığını öğrendim. Hemen oyuna koyulduk, yapboz oynamak istediğini söyledi. Oldukça zeki bir kız olduğundan keyifle parçaları birleştirdi. Sonrasında kart eşleştirme oyunu oynadık. Zekasını ve bilgisini burada da konuşturdu. Birçok farklı hayvanın ismini biliyordu. İleride ne olmak istediğini sorunca öğretmen olmak istediğini öğrendim. Dileğini sorduğumda ise “Kız Baskılı Mavi Bir Çanta“ istedi. Henüz 7 yaşındaki bu miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Bir mayıs günü miniğimizin hediyesi geldi. Hemen sevinçle annesiyle iletişime geçtik. Taburcu olduklarını ama bir hafta sonra kontrole geleceklerini söyledi. Heyecanla o günü beklemeye başladık. Bulutlu bir Mayıs sabahı geldiklerini öğrenince koştur koştur hediyesini teslim etmeye gittik. Miniğimiz hediyesini görünce gözleri parladı ve bize teşekkür etti. Hediyesini evde kardeşleriyle açmak istediğini söyledi. Miniğimizin bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: