BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yasemin - Adnan Menderes Tıp Fakültesi

Adnan Menderes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

  Yılın son günlerine, takvimlerin son sayfalarına veda ederken günümüze güzellikler katacağına emin olduğumuz miniğimizi ziyaret etmek için büyük bir heyecanla hazırlanmaya başladık. 

  Yanımıza aldığımız çeşitli oyunlarımız ve hediyelerimiz çok eğleneceğimizin göstergesiydi. Pediatri servisinde olan ziyaretimiz için kapısını çaldığımız samimiyetleriyle bizim de içimizi ısıtan prensesimiz Yasemin ve ailesi bizi büyük bir sıcakkanlılıkla odaya kabul etti.

  Yasemin 16 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmektedir. Yasemin'le bir yandan sohbet edip bir yandan da gelir gelmez ilgisini çeken Uno oyununu oynamaya karar verdik. Oldukça iyi oynadığı oyunda rakip tanımayan Yasemin ile sohbet ederken -okuduğu bölüm ile ilgili olduğundan- yiyecek/içecek öğretmeni olmak istediğini, keşfetmeyi ve müzik dinlemeyi çok sevdiğini öğrendik. Daha sonra çok çekişmeli geçen ve bitmesini hiç istemeyecek kadar eğlendiğimiz Tabu oyununu oynadık. Oyunu oynarken daha önce birbirimizi tanıyormuş gibi uyumluyduk ve sonunda prensesimizin grubu büyük bir farkla oyunu kazandı. Galibiyetini güzel hediyelerle kutlayıp sevincine ortak olmak bizi çok mutlu etti.

  Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız ancak saatlerce devam ettirebileceğimize inandığımız çok zevkli olan ziyaretimizin sonlarına yaklaşırken miniğimizin dileğini alma zamanı geldi. Ona ne istediğini sorunca biraz düşünmek istediğini söyledi. Hepimizin çok heyecanlı ve meraklı bekleyişinin ardından miniğimiz bizden doyasıya müzik dinlemesi için "Büyük Kulaklık" istedi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzüne bir gülümseme daha yerleştirmek ister misiniz?

Prensesimiz Yasemin'in hediyesinin geldiğini duyunca çok sevindik. Büyük bir sabırsızlıkla Yasemin ile iletişime geçtik.Taburcu olduklarını ancak salı günü kontrole geleceklerini ve o zaman buluşabileceğimizi söyledi. Hastaneye geldiklerinde Yasemin'e hediyesini teslim ettik. En az biz de onun kadar heyecanlıydık. Hediyesini görünce çok mutlu olan prensesimiz Yasemin'e ve bize bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: