BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Furkan Umut - Adnan Menderes Tıp Fakültesi

Adnan Menderes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların iyice soğumaya başladığı aralık günlerinde elimizde çeşit çeşit oyuncaklarla hastanemizin Onkoloji servisinde bulunan 9 yaşındaki Furkan'ın odasına doğru heyecanla yola koyulduk. Furkan ile yaptığımız sıcacık ve masum tanışma içimizi fazlasıyla ısıtmaya yetmişti. Nöroblastom (Bir çeşit sinir sistemi kanseri) tanısı konulmuş miniğimiz ile ilk olarak Jenga oyununu oynadık. Oyunu o kadar dikkatli ve özenle oynuyordu ki ona hayran kalmamak elimizde değildi. Uzun bir süre bu oyuna devam ettikten sonra başka oyunlar da oynamak istediğini söyleyen minik prensimizle hemen çeşit çeşit oyunlar oynamaya devam ettik. Bu oyunlarda da pür dikkat oyunu takip eden ve hepimizi yenen minik Furkan’ımıza oyun esnasında gelecekte ne olmak istediğini sorduğumuzda ise heyecanlı bir çift göz ile karşılaştık. Bu masum gözler bize gelecekte pilot olmak istediğini anlatıyordu. Furkan pilot olmak istiyordu çünkü uçmayı ve özgür olmayı çok seviyordu. İlerleyen zamanlarda ona dileğini sorduğumuzda "Bisiklet" istediğini söyledi. Bu özgür ruhlu miniğimizin dileğini gerçekleştirerek gözlerindeki ışıltıya ortak olmak ister misiniz?

Bir yaz günü Aydın'ın kavurucu sıcağını umursamadan harekete geçmemizi sağlayacak günümüzü tarif edilemez anılarımız arasına yerleştirecek bir durum için yola çıkmıştık. Ailesi ile irtibata geçip tedavisine evinde devam eden Furkan Umut'un  bizden istemiş olduğu bisiklet dileğini teslim etmeye gidiyorduk. Aydın sıcağından bunalmış olan Furkan Umut bizi ve elimizdeki dileğini görünce yüzüne yansıyan mutluluk bu sıcak günde içimizi ferahlattı. Onun için ve tabii bizim için çok özel olan bu zamanı onun gözlerindeki sevinç ile geçirdik. Miniğimizin bisiklet dileğini karşılayan ve aynı zamanda bize bu mükemmel duyguları yaşamamıza vesile olan değerli gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: