BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Funda - Adnan Menderes Tıp Fakültesi

Adnan Menderes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yoğun ve sıkıcı bir günü güzelleştirmek için hastanemiz Pediatri servisine bir miniğimizle oynamaya gittik. Miniğimizin adı Funda. 12 yaşındaki Funda'nın Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı var. Oyun oynarken sohbet ettik ve bize büyüyünce polis olmak istediğini söyledi, babasının asker olmasının da bunda bir etken olabileceğinden bahsedip bizi gülümsetti. Bir süre daha sohbet ettik ve anne babasını çok sevdiğini öğrendik. Biraz sohbetin ardından da kitap okuduk. Aya Yolculuk kitabını birlikte okuduktan sonra da beraber boyama yaptık. Çok akıllı bir kız çocuğu olan Funda’nın hayata çok güzel bakışı bizi çok mutlu etti. Kitap okumayı bitirince birlikte denge oyunu oynadık. İnanılmaz bir oyuncu olduğunu bizi birçok kez yenmesinden anladık. Oyun oynarken sohbetimize devam ettiğimizde en sevdiği rengin su yeşili olduğunu ve takı takmayı çok sevdiğini öğrendik. Aynı zamanda iyi bir takı tasarımcısıymış. Miniğimizin bizden isteği "Takı Yapım Seti” oldu. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bu yağmurlu mart sabahında miniğimizin beklediği hediyesi nihayet geldi. Biz de miniğimiz daha fazla hediyesini beklemesin diye hemen hastanenin yolunu tuttuk. Hediyesini gören miniğimiz takı yapmak için sabırsızlandığını gülerek bize söyledi. Gözlerinin parlamasından hediyesini gayet beğendiğini anladık. Miniğimizin bu sevincine ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: