BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Umut Alp - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sımsıcak bir yaz gününde oyunlarımızı yanımıza aldık ve Enfeksiyon servisine doğru yola koyulduk. Ziyaretimizde Umut Alp ile tanıştık. Umut Alp 11 yaşında ve hastanemizde Kronik Böbrek Yetersizliği tanısıyla tedavi görüyor. Gittiğimizde resim yapmayı çok sevdiğini öğrendik ve yanımızda getirdiğimiz boyama kitaplarıyla birlikte boyama yaptık. Boyama yaparken en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik. Kahramanımız aynı zamanda satranç oynamayı çok sevdiğini ve Galatasaraylı olduğunu söyledi. Boyamayı bitirdikten sonra da ne oynayalım diye düşündük ve Uno oynamaya karar verdik. Umut’un en sevdiği oyunlardan biriymiş. Oyunumuz bitince Umut’a dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra “Galatasaray Forması” istediğini söyledi. Siz de Umut’un dileğini gerçekleştirip yüzünde tatlı bir gülücüğe vesile olmak ister misiniz?

Umut Alp’in hediyesi elimize ulaştığı an hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hastaneden taburcu olduğunu öğrendik. Bu yüzden Umut’a dileğini kargoyla ulaştırdık. Miniğimiz formayı hemen giymiş ve bize o kocaman gülümsemesiyle musmutlu bir fotoğraf göndermiş. Biz de kahramanımızın yüzündeki bu gülümsemeye vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: