BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Recep Uraz - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir sonbahar gününde heybelerimizi yanımıza alıp Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Gittiğimizde bizi tatlı mı tatlı akıllı miniğimiz Recep Uraz karşıladı. Recep Uraz 4 yaşında ve Wilms Tümörü (Bir çeşit böbrek tümörü) tanısı ile hastanemizde tedavi görüyor. Miniğimiz oyun serüvenimize yapbozla başlamak istedi ve yapbozu çözme becerisiyle bizi zekasına hayran bıraktı. Bize hayvanlarla ilgilenmeyi sevdiğini ve büyüyünce de veteriner olmak istediğini söyledi. Evcil hayvanı olan kuşunu da dilinden düşürmedi. Miniğimizden tüm renkleri çok sevdiğini o yüzden en sevdiği renge karar veremediğini, kitapları ve etkinlik yapmayı çok sevdiğini öğrendik. Oyun serüvenimizin ilerleyen zamanlarında oyun hamurundan dinozor yaptık. Ziyaretimizin sonlarına doğru kendisine dileğini sorduğumuzda bizden "Parmak Maymun" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Recep Uraz’ın dileği bize ulaştığında hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hastanemizin yolunu tuttuk. Bizi ve hediyesini gören miniğimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Recep Uraz, büyük bir sevinçle bize teşekkür etti. Miniğimizle maymun selamlaşması yaparak ayrıldık. Miniğimizin yüzündeki tebessüme vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: