BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Pınar - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Serin bir kasım gününde oyuncaklarımızı da yanımıza alarak sevimli bir minikle tanışmanın heyecanıyla Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Hastanemizde bizi güler yüzüyle Pınar karşıladı. Pınar 14 yaşında ve Ewing Sarkomu (Bir çeşit kemik tümörü) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. İlk başta Uno oynadık ve sohbet ettik. Sohbetimiz sırasında bize renk olarak yeşil ve maviyi sevdiğini, resim çizmekten keyif aldığını söyledi. Hatta bize çizdiği bazı resimleri gösterdi. Miniğimizin ne kadar yetenekli ve yaratıcı olduğunu gördük. Daha sonrasında Ben Bu Muyum? adlı oyunumuzu oynadık, en çok bilen zeki miniğimiz oldu. Sohbetimiz sırasında ayrıca tatlı yapmayı, kitap okumayı sevdiğinden bahsetti. Ziyaretimizin sonuna yaklaştığımızda bir dileği olup olmadığını sorduk ve bize “Karaoke Mikrofon” istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun yüzünde sımsıcak bir gülümseme oluşturmak ister misiniz?

Pınar'ın hediyesi bize ulaşınca hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hastanede olduklarını öğrendik. Hafta sonunu heyecanla geçirdikten sonra hediyemizi teslim etmek üzere hastaneye doğru yola çıktık. Miniğimiz bizi mutlu bir gülümsemeyle karşıladı ve hediyesini görünce hemen güzel şarkılar söylemek istedi. Güzel günlerde kullanması dileğiyle miniğimize veda ettik. Miniğimizin hediyesini alarak yüzünde sımsıcak bir tebessüm oluşturan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: