BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nihan - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir sonbahar gününde heybelerimizi yanımıza alıp Enfeksiyon servisinin yolunu tuttuk. Oraya gittiğimizde bizi tatlı mı tatlı zeki miniğimiz Nihan karşıladı. Nihan 6 yaşında ve Wilms Tümörü (Bir çeşit böbrek tümörü) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Akıllı miniğimizle birlikte Tabu oynamaya karar verdik. Zekasıyla kendine hayran bıraktı ve Tabu'da bizi yendi. Oyun serüvenimizin ilerleyen zamanlarında balondan kılıç ve kedi yaptık, kedimize Pembebaş ismini verdik. Bize en sevdiği rengin kırmızı olduğunu, kitap okumayı ve resim çizmeyi çok sevdiğini söyledi. Ziyaretimizin sonlarına doğru kendisine dileğini sorduğumuzda bizden "Sesli Sarılan Peluş Maymun" istedi. Siz de miniğimizin tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Nihan'ın hediyesi bize ulaştığında hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hastanede olduklarını öğrenince heyecanla Enfeksiyon servisinin yolunu tuttuk. Miniğimiz bizi ve hediyesini görünce çok mutlu oldu. Heyecanla hediye paketini açtı ve peluş maymunuyla oynamaya başladı. Heyecanımıza ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: