BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Yiğit - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1 1

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcacık bir yaz gününde oyuncaklarımızı ve balonlarımızı alıp Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Muhammed Yiğit bizi büyük bir heyecan ve mutlulukla karşıladı. Muhammed Yiğit 7 yaşında ve 2.sınıfa gidiyor. Epilepsi (Sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozukluğu) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Birlikte geçirdiğimiz sürede önce balonlarla köpek ve kılıç figürleri yaptık. Muhammed figürleri çok beğendi ve ziyaretimiz boyunca elinden düşürmedi. Sonrasında beraber yapboz yapmaya karar verdik. Çok zeki olan miniğimiz hemencecik yapbozu bitirdi ve bizi çok şaşırttı. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu söyledi. Sohbetimizin ilerleyen kısmında büyüyünce ambulans şoförü olmak istediğini öğrendik. Miniğimize dileğini sorduğumuzda biraz düşündükten sonra “Kırmızı Uzaktan Kumandalı Helikopter” istediğini belirtti. Siz de Muhammed Yiğit’in dileğini gerçekleştirerek onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Miniğimiz Muhammed Yiğit'in hediyesi elimize ulaştıktan sonra miniğimizin hastanede olduğunu öğrendik ve hediyesini teslim etmek üzere hastanenin yolunu tuttuk. Hediyesini görünce büyük bir heyecan ve mutluluk yaşayan miniğimizle beraber helikopteri uçurduk. Hediyesini çok beğenen miniğimiz yüzünde kocaman gülümsemesiyle bize teşekkür etti. Biz de miniğimiz Muhammed Yiğit’in kocaman gülüşüne vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: