BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir sonbahar gününde heybelerimizi aldık, kostümlerimizi giydik ve Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Serviste bizi yakışıklı ve yetenekli miniğimiz Muhammed karşıladı. Muhammed 15 yaşında ve hastanemizde Kronik Böbrek Yetersizliği tanısı ile tedavi görmekte. Miniğimizle oyun oynamaya Uno ile başladık ve bu oyunda çok yetenekli olan miniğimiz bizi her defasında yendi. Sonrasında sohbetimiz sırasında konservatuvarda okumak istediğini ve müzisyen olmak istediğini öğrendik. Sesi çok güzel olan miniğimizle beraber en sevdiği şarkıları söyledik. Daha sonra illüzyona olan ilgisini öğrendik ve ona ilgisini çekebilecek ufak bir gösteri yaptık. Sonrasında dileğini sorduğumuzda bizden "Sihirbazlık Seti" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturmak ister misiniz? 

Kasım ayının son günlerini yaşarken arkadaşımız Muhammed'in dileğinin bize ulaştığının haberini aldık. Hemen ailesiyle iletişime geçip heyecanla Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Muhammed bizleri görünce çok mutlu oldu ve heyecanla hediyesini açtı. Hep beraber sihirbazlık setiyle oynamaya başladık. Muhammed hepimizden daha yetenekliydi ve setteki sihirbazlık numaralarını öğrenip birlikte kısa bir gösteri yaptık. Birlikte çok keyifli vakit geçirdik. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun heyecanına, bizim de mutluluğumuza ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: