BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8577 - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1 1

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcacık bir yaz gününde oyuncaklarımızı alıp Çocuk Cerrahisi servisinin yolunu tuttuk. Servise gittiğimizde bizi büyük bir mutlulukla karşılayan kahramanımızla tanıştık. Kahramanımız 3 yaşında, Pulmoner Blastom (Bir çeşit akciğer tümörü) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Ne oynamak istediğini sorduğumuzda boyama yapmayı çok sevdiğini söyledi ve beraber boyama yapmaya başladık. Kahramanımız boyama yapmayı o kadar çok seviyordu ki boyama yapmaktan başka herhangi bir oyun oynamak bile istemedi ve beraber geçirdiğimiz sürede neredeyse bütün boyama kitabını bitirdik. En sevdiği renkler yeşil ve pembe olduğu için genelde onlarla boyama yapmayı tercih etti. 3 yaşında olmasına rağmen İngilizcesi çok iyiydi, renkleri ve sayıları tek tek saydı. Beraber 'Rafadan Tayfa' çizgi filmi hakkında sohbet ettik. Ne olmak istediğini sorduğumuzda büyüyünce doktor olmak istediğini öğrendik. Ziyaretimizin sonunda çocuğumuza dileğini sorduğumuzda bizden “Boyama Kalemi Seti” istediğini belirtti. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Kahramanımızın hediyesi elimize ulaştığında hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hastaneden taburcu olduğunu öğrendik. İlk fırsatta gönüllümüzün gönderdiği dileği kargoladık. Miniğimizin annesi, miniğimizin boyama setini çok sevdiğini bize iletti. Biz de miniğimizin gülüşüne ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: