BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Lina - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir öğleden sonra oyuncaklarımızı alıp Enfeksiyon servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde bıcır bıcır miniğimiz Lina'yla tanıştık. Lina 2 yaşında ve hastanemizde Skleroderma (Ciltte sertleşmeyle karakterize romatolojik bir hastalık) tanısıyla tedavi görmekte. Oyun serüvenimize birlikte oyun hamurundan şekiller yaparak başladık. Bu konuda Lina çok yetenekliydi. Daha sonrasında beraber boyama yaptık, Lina meyveleri çok sevdiği için boyama kitabımızdaki tüm meyveleri boyadık. Ardından balondan yaptığımız köpek ve kılıcı ise Lina çok sevdi. Ziyaretimizin sonunda miniğimize dileğini sorduk. Bize "Peluş Dinozor" istediğini söyledi. Siz de minik Lina'nın dileğini gerçekleştirip onun yüzünde gülümsemeye vesile olmak ister misiniz?

Miniğimiz Lina’nın dileği bize ulaştığında ailesiyle iletişime geçtik ve taburcu olduklarını öğrendik. Heyecanla bir sonraki randevu tarihlerini beklemeye başladık. Geldiklerinde ise hediyeyi teslim etmek üzere hastaneye gittik. Lina hediye paketini gördüğünde çok heyecanlandı. Paketi açıp kocaman peluş dinozoru gördüğündeyse çok mutlu oldu. Birlikte çok keyifli birkaç dakika geçirdik. Miniğimizin yüzündeki gülümsemeye vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: