BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İsa - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Dönemin başlaması ve okula geri dönmemizin heyecanıyla minik dostlarımızı ziyaret etmek için çantalarımızda oyunlarımızla soluğu hastanemizde aldık ve Enfeksiyon servisinde İsa’yla tanıştık. İsa, Faktör 7 Eksikliği (Bir çeşit pıhtılaşma bozukluğu) tanısı almış çok şeker bir miniğimiz. Odasına girdiğimiz anda yüzünde oluşan gülümsemeyi görünce doğru yere geldiğimizi anlamıştık. İlk olarak oyun hamurlarımızla oynamaya başladık. Yaptığımız birbirinden ilginç robotları karşılaştırırken çok güldük. Sonra en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendiğimiz sohbetimize başladık. Sohbetimiz sırasında altı yaşında olmasına rağmen okumayı ve toplamayı bilen İsa bizlere bu bilgilerini çok mutlu bir şekilde sergiledi ve bizi çok etkiledi. Ziyaretimizin sonunda İsa’nın dileğini sorduğumuzda bizden “Kırmızı Bisiklet” istediğini söyledi. Siz de İsa’nın dileğini gerçekleştirip gülümsemesine ortak olmak ister misiniz?

Miniğimiz İsa’nın dileği olan kırmızı bisiklet elimize ulaşır ulaşmaz heyecanla ailesini aradık. Hastanede olduğunu öğrendiğimiz miniğimize dileğini ulaştırmak üzere büyük bir sevinçle yola çıktık. Bizi ve dileğini gören miniğimizin yüzünde kocaman bir tebessüm oluştu. Heyecanla kırmızı bisikletine binip hemen birkaç tur atan miniğimiz dileğini gerçekleştiren gönüllümüze de teşekkür etmeyi unutmadı. Miniğimizin mutluluğuna vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: