BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Harun Reşit - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir eylül gününde derslerimiz biter bitmez oyunlarımızı yanımıza alarak heyecanla Enfeksiyon servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde bizi cevaplarıyla güldüren Harun Reşit ile tanıştık. Harun Reşit 13 yaşında ve Sistemik JIA (Bir çeşit sistemik romatizmal hastalık) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Odasına girip selam verdiğimizde bize kocaman bir gülümseme ile cevap verdi. Ne oynasak diye düşünüp yanımızda getirdiğimiz oyunlara baktığımızda Kızma Birader oyununu oynamaya karar verdik. Herkesin kazanma isteğiyle oynadığı oyunda Harun taşlarımızı yiyince attığı kahkahalarla bizi çok eğlendirdi. Beraber çok güzel vakit geçirdik. Yanımızda getirdiğimiz balonlarla Harun’a köpek figürü yapmayı öğrettik ve kendisi kırmızı balonu seçerek o balondan köpek yaptı. Oyun oynarken ettiğimiz muhabbetlerden en sevdiği rengin yeşil olduğunu ve büyüyünce mühendis olmak istediğini öğrendik. Ayrıca en sevdiği takımın da Galatasaray olduğunu söyledi. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduğumuzda ‘‘Galatasaray Forması’’ istediğini söyledi. Siz de Harun Reşit’in bu dileğini gerçekleştirip yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturmak ister misiniz?

Hediyemizin geldiği haberini alınca çok heyecanlandık. Harun Reşit'in hastanemizde olduğunu öğrenince hemen yanına gittik. Bizi gördüğüne çok sevindi. Hediyesini gördüğü zaman yüzünde oluşan gülümseme içimizi ısıttı. Bir an önce maç yaparken formasını giymek istediğini söyledi. Harun Reşit'in yüzündeki gülümsemesine vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: