BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Deryanur - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1 1

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir Ankara gününde çok sıkıldığımızı fark ederek oyuncaklarımızı alıp miniklerimizle oyun oynayabilme umuduyla çocuk hastanesinin yolunu tuttuk. Enfeksiyon servisinde tatlı mı tatlı gülüşüyle içimizi ısıtan 7 yaşındaki miniğimiz Deryanur’la tanıştık. Yanımızda birçok oyuncak götürmüştük ancak Deryanur’la sohbet ettiğimizde okulda en yakın arkadaşıyla yapboz yapmayı çok sevdiğini ve bizimle de yapboz yapmak istediğini söyledi. Penguenli yapbozumuzu başta biraz zor bulsa da kolaylıkla üstesinden geldi. Hatta yapbozda hepimizden çok daha iyiydi. Yapbozu bitirdikten sonra boyama kitabımızdan bir resim seçip birlikte boyadık. En sevdiği renkler pembe ve mavi olduğundan boyamaya o renklerle başladık. Boyama yaparken Deryanur bize büyüyünce doktor olmak istediğinden bahsetti. Ayrıca en sevdiği çizgi filmlerin de Rafadan Tayfa ve İbi olduğunu söyledi. Ziyaretimizi sonlandırmadan önce Deryanur’a dileğini sorduğumuzda bizden “Yapboz” istedi. Siz de Deryanur’un dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Güneşli bir Ankara gününde miniğimiz Deryanur’un dileğinin bize ulaştığı haberini aldık. Miniğimizin ailesiyle iletişime geçtik ve hastanede olduklarını öğrendik. Heyecanla hastanenin yolunu tuttuk. Deryanur bizi büyük bir sevinçle karşıladı, yapbozlarını heyecanla açtı ve hepsini çok beğendiğini söyledi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: