BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Berat - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir eylül gününde yeni kahramanımızla tanışmak için oyunlarımızla beraber Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Kahramanımız Berat bizi büyük bir ilgi ve merakla karşıladı. Berat 15 yaşında ve Dilate Kardiyomiyopati (Kalbin anormal genişlemesi ve işlevini iyi yerine getiremediği bir hastalık) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Berat ile sohbetimizde 10. sınıfa gittiğini ve ileride veteriner olmak istediğini öğrendik. Köpekleri çok sevdiğini ve köyde 3 tane kardeş Kangal köpeği olduğunu anlattı. Ayrıca mangala, satranç ve denge oyunlarını çok sevdiğini ve çok iyi oynadığını öğrendik. Kahramanımız ile satranç ve mangala oynadık ve epey de zorlandık. Bütün oyunlarda bizi pratik zekasıyla yendi. Biz de kendisini şampiyon ilan ettik. Çokça yenilgiye doyduğumuz ziyaretimizin sonunda şampiyonumuza dileğini sorduğumuzda bizden “21 Vitesli Bisiklet” istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Kahramanımız Berat'ın hediyesi elimize ulaştıktan sonra kendisinin hastanede olduğunu öğrendik ve onu tekrar görecek olmanın heyecanıyla hastanenin yolunu tuttuk. Berat hediyesini görünce hem çok şaşırdı hem de çok sevindi. Hediyesini çok beğenen kahramanımız kocaman gülümsemesiyle bize teşekkür etti. Biz de onu mutlu görmenin sevincini yaşadık. Kahramanımız Berat'ın mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: