BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sena - Yıldırım Beyazit TIP FAKÜLTESİ

Yıldırım Beyazit Logo

Detaylar:

Ziyaret için odasına girdiğimizde Sena bizi sıcakkanlılığı ve hoş sohbeti ile karşıladı. Akşam saatlerinde hastaneye gitmiş olmamıza rağmen onunla sohbet etmek saati bize unutturdu. 16 yaşındaki arkadaşımız Sena SLE (kelebek hastalığı: deri, eklemler, böbrekler gibi farklı organları etkileyen bir hastalık) ve aynı zamanda ender görülen bir hastalık olan Satayoshi Sendromu (sinir sistemiyle ilgili bir hastalık) tanısı ile hastanemizde kalıyor. Bu rahatsızlık Sena'yı üzmüyor, aksine o bunun bir  farklılık olduğunun bilincinde ve kendisini bu şekilde seviyor. Sena'nın hastanede yan odalardaki komşularıyla da arası gayet iyi, çevresi tarafından çok sevilen bir arkadaşımız. Bize hedeflerinden bahsetti, hafız olmak istiyormuş; hatta daha önce dersler almış. Aynı zamanda Sena'nın müziğe ilgisi var, müzik için ders de alıyormuş ancak hastalığı nedeni ile bırakmak durumunda kalmış. Dileğini sorduğumuzda uzun süre düşündükten sonra bizden kırmızı bir gitar istedi.

Siz de Sena'nın dileğini gerçekleştirerek yüzünde kocaman bir gülümseme olmak ister misiniz?


Sena'nın hediyesini heyecanla hastanemize götürdük. Özlemiştik onu, hediyesini teslim etmek için de sabırsızlanıyorduk. Sena bizi yine güleryüzle karşıladı. Biraz sohbet ettikten sonra kırmızı gitarını kutusundan çıkarıp teslim ettik. Sena'nın yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. Sena'yı tanıdığımız için ayrıca onun mutluluğuna vesile olduğumuz için çok memnunuz. Ona Allah'tan mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

 İstediği kırmızı gitarı Sena'ya hediye ederek, yüzündeki mutluluk dolu gülümsemeye vesile olduğu için gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: