BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Fatih - Trakya TIP FAKÜLTESİ

1
1

Trakya Logo

Detaylar:

Bugün Çocuk servisinde 8 yaşındaki Fatih’le tanıştık. Dilate kardiyomyopati  (ventrikülün dilatasyonu ve azalmış kontraksiyonuyla ilgili bir kalp hastalığı)  tanısıyla hastanemizde bir süredir yatıyor. Koridor neşeli bir çocuk sesiyle çınlıyordu. Sesi takip ederek Fatih’i bulduk.En başlarda biraz utansa da gülüşleri ve pozitif enerjisiyle yorgunluğumuzu aldı. Birlikte Jenga oynadık. İlk defa oynamasına rağmen muhteşem dengesiyle bizi yendi. Fenerbahçeli olan Fatih hiçbir maçı kaçırmadığını heyecanla bütün maçları izlediğini söyledi. Fatih’e  dileğini sorduğumuzda utanarak aklına hiçbir şey gelmediğini dile getirdi. Biraz daha konuşunca bisiklete binmeyi çok sevdiğini belirtti ve en büyük dileğinin büyük siyah bir bisiklet olduğunu söyledi. Fatih’in bu dileğini gerçekleştirip gözlerindeki ışıltıyı yaşatmak ister misiniz?


Bugün Fatih’in çok istediği siyah bisikletini ona ulaştırdık. Bizlere çok teşekkür ettiğini ve hâlâ bu dileğinin gerçekleştiğine inanamadığını söyledi. Biz de onun bu dileğini yerine getiren gönüllümüze sonsuz teşekkür ediyoruz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: