BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf - Pamukkale TIP FAKÜLTESİ

1

Pamukkale Logo

Detaylar:

Bugün endokrinoloji servisinde dünyalar tatlısı Yusuf'la tanıştık. Halk arasında şeker olarak bilinen Tip 1 Diyabet tanısı konulan Yusuf 11 yaşındaymış. Odaya girer girmez bizi güler yüzüyle karşılayan Yusuf'la güzel bir sohbete başladık. 'Acaba Neyim?' oynarken çok eğlendik. Hayvanları sevdiğini ve ileride veteriner olmak istediğini öğrendik. Basketbol da oynuyormuş ve okulunda takımdaymış. Bunun üzerine biz de oyun hamurlarımızla basket sahası yaptık. Çok yönlü bir çocuk olan Yusuf dans da ediyormuş. Kore dizilerini izlemeyi ve K-pop dinlemeyi sevdiğini öğrendiğimiz Yusuf tam anlamıyla bir Kore hayranıymış. Birlikteyken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız Yusuf'u biz çok sevdik. Dileğini sorduğumuzda başta çekingen davranan Yusuf'un bu halinin nedeninin dileğini bizim gerçekleştireceğimizi sanması ve bize sıkıntı vermek istememesi olduğunu öğrendiğimizde ise hepimizin yüzünde kocaman bir tebessüm belirdi. Böylesine düşünceli Yusuf'un dileği ise açık mavi renkli bir İnstax fotoğraf makinesiymiş. Siz de Yusuf'un güzel anılarını ölümsüzleştirmesi için dileğini gerçekleştirerek onu mutlu etmek ister misiniz?

Taburcu olduğunu öğrendiğimiz Yusuf'un hediyesini Yusuf’un babasına hediyesini aldığı andaki fotoğraflarını çekmesi sözüyle teslim ettik. Resimlerinde Yusuf'un mutluluğunu görünce bizler de çok sevindik. Yusuf bizlere ve gönüllüsüne çok teşekkür etmiş, biz de onu güldüren gönüllüsüne çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: