BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Aysu - Pamukkale TIP FAKÜLTESİ

1

Pamukkale Logo

Detaylar:

Nefroloji servisi ziyaretlerimiz sırasında çocuklarımızından biri diğer odadan beklendiğimizi söylüyor bize. Biz de heyecanla kapıyı aralıyoruz. Bizi Kronik Böbrek Yetmezliği (Süreğen Böbrek Yetmezliği) tanısıyla hastanemizde yatan 11 yaşındaki Aysu karşılıyor sevecenliğiyle. Bu sima bize uzak gelmiyor tabi. Daha önce vakit geçirmek istediğimiz ama bir türlü başaramadığımız güzel kızımızı görüyoruz. Tabii bu sefer yan odadan bizi yönlendiren güzel kalpli çocuğumuzun da referansı olacak ki daha çabuk ısınıyoruz. Hemen başlıyoruz oyun hamurlarıyla oynamaya. Yemek yapmayı çok sevdiğini söyleyen Aysu ile başlıyoruz pizza hamuru açmaya. Arada da laflamadan edemiyoruz tabii. Galatasaraylı kızımızın bir de abisi olduğunu öğreniyoruz. Arkadaşlarıyla mutfakta yemek yapma oyunları oynayan Aysu hamur işi konusunda da bayağı iddialı olduğunu söylüyor. Tuzlu kurabiyelerden tatlılara kadar hepsini yapabildiğini söylüyor bize. Doğrusu pizza hamurundaki başarısından bunları yapabildiğini anlamak çok da zor olmuyor bizim için. Dediğim dedik bir kız olan Aysu ile sohbet ederken “büyümüş de küçülmüş” tabirini de kullanmadan edemiyoruz doğrusu. Bu arada pizzanın içi için de malzemelerimizi özenle hazırlıyoruz. Domatesinden peynirine kadar tek tek ekliyoruz ve fırında pişirmeye bırakıyoruz. “Büyüyünce ne olacaksın sen?” diye sormadan edemiyoruz ve idealist bir ifadeyle ilerde meslektaş olacağımızı söylüyor bize. Oyun hamurlarıyla biraz daha harikalar yarattıktan sonra bizden dileğini soruyoruz Aysu’ya. Kısa bir düşünme süresinin ardından aldığımız cevap çok net oluyor, Barbi’nin Rüya Evi'ni istediğini söylüyor. Çıkmadan önce de bir dahaki ziyaretlerimizde bize tarifler vereceğinin sözünü almadan edemiyoruz becerikli Aysu’muzdan. Siz de Aysu’nun dileğini gerçekleştirip onun mutluluğunda pay sahibi olmak ister misiniz ?


Dileğine kavuşan Aysu’nun heyecanı yüzünden  okunuyordu. Hediyesinin tam istediği gibi geldiğini söyleyen Aysu, sevincini bizimle paylaşırken  teşekkür etmeyi de unutmuyor . Biz de güzel kızımız Aysu’nun dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: