BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1
1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Bugün büyük bir heyecanla yeni bir çocuğumuzun daha dileğini gerçekleştirmek üzere adölesan servisine gidiyoruz. Gittiğimiz odada 7.5 yaşındaki yakışıklı prensimiz Yusuf tüm içtenliği ile bizi karşılıyor. Yusuf hastanemizde Epilepsi (Sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozukluğu) tanısı ile misafir ediliyor. Yusuf'un tercihi üzerine boyama kitabımızı boyama başlıyoruz. Tabi boyama yaparken de muhabbetimizi eksik etmiyoruz. Yusuf bilim aşığı, ufku çok geniş  ve çok zeki bir çocuk. 2. sınıfa giden dahimiz  bilim ,uzay ve robotlar üzerine dergi okumayı çok sevdiğini ve ilerde bilim insanı olup insanların hayatlarını kolaylaştıran robotlar icat etmek istediğini söylüyor. Hatta bilim insanı olunca kocaman havuzlu bir villa alıp ailesiyle yaşamak ve gelecekteki ikiz çocuklarına havuzda yüzme öğretmek istiyormuş. Ayrıca bu bilimsel kişiliğininin yanında resim yapmayı , şarkı söylemeyi hatta şarkı yazmayı da çok seviyormuş ve ısrarlarımız üzerine  bize kendi düzenlediği bir şarkıyı söylüyor. Çizgi film izlemeyi de çok seven dahimiz süper kahramanları ve içinde deneylerin yapıldığı çizgi filmleri sevdiğini ama  en çok örümcek adamı sevdiği söylüyor. Yusuf'la muhabbet ettikçe  hayal dünyasında kayboluyor ve bir anda günün tüm stresini unutuyor ve  zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Ayrılma vaktimiz geldiğinde bizi çok sevdiğini ve tekrar görüşmek istediğini söylüyor. Dileğini sorduğumuzda ise  hiç düşünmeden ' kasları belli olan bir örümcek adam kostümü ve ağı' istediğini söylüyor ve tabi bize kostümü ile koltuktan koltuğa atlamayacağı sözünü veriyor. Kendisi ile tekrar görüşmek üzere sözleşip ayrılıyoruz.

Dehasıyla ile kendine hayran bırakan küçük bilimcimizin dileğini gerçekleştirip hayal dünyasına misafir olmak ister misiniz ? 


Hediyesi gelir gelmez minik dehamızın ailesi ile iletişime geçip hediyeyi teslim ettik. Yusuf çok mutlu oldu ve artık bir süper kahraman olduğunu söyledi.

Çocuğumuzun hediyesini temin edip onun hayal dünyasına katkı yapan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: