BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Musab - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1
1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Bugün kemoterapi ünitesinde  dünyalar tatlısı miniğimiz Muhammed Musab ile tanışıyoruz. 4 yaşındaki Musab'a Herediter Sferositoz(Alyuvarlarda oluşan bir çeşit şekil bozukluğu) tanısı  konulmuş ve  şuanda hastanemizde tedavi alıyor. Biz odaya ilk girdiğimizde mışıl mışıl uyuyan miniğimiz bir süre sonra uyanıyor ve bizi görünce biraz çekiniyor. Miniğimize onunla oyunlar oynayıp boyama yapmak için geldiğimizi söyleyince çok mutlu oluyor. Başlangıçta boyama kitabındaki resimlerden hangisini boyayacağına karar veremeyen Musab ileride pilot olmak istediğini söyleyerek helikopter resminde karar kılıyor ve başlıyoruz miniğimizin ileride kullanmak istediği helikopteri boyamaya. Boyama sırasında en sevdiği rengin pembe olduğunu söyleyerek bizi biraz  şaşırtıyor minik Musab. 

 Boyama yapmaya devam ederken Musab'ın anasınıfına gittiğini ve okulu çok sevdiğini öğreniyoruz. Sonrasında miniğimizle birlikte öğretmenleri ve arkadaşlarıyla söylemeyi çok sevdiği  "Kırmızı Balık" şarkısını söylüyoruz. Bu onu çok neşelendiriyor.

 Dünyalar tatlısı miniğimize dileğini sorduğumuzda hiç düşünmeden kırmızı akülü araba yanıtını alıyoruz. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek neşesinin kaynağı olmak ister misiniz?

Hediyeyi teslim etmenin heyecanı ile miniğimizin yanına gidiyoruz. Miniğimiz bizi ve hediyeyi görünce çok heyecanlanıyor ve adeta mutluluktan yerinde duramıyor. En büyük hayali olan kırmızı akülü arabasına kavuşan Muhammed Musab ve ailesi çok teşekkür ediyor. Onu bu denli mutlu eden gönüllümüze biz de teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: