BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hilal - İstanbul TIP FAKÜLTESİ

1
1

İstanbul Logo

Detaylar:

Odaya girdiğimizde başta biraz utangaç gibi gözükse de bizimle oynamak isteyip istemediğini sorduğumuzda çabucak kabul ediveriyor miniğimiz. Oynamaya başladığımızda adının Hilal olduğunu öğreniyoruz. Nefrotik Sendrom tanısı (bir böbrek hastalığı nedeni ile protein kaçağı) ile hastanemizde misafir olan minik arkadaşımız Hilal'le ilk olarak geveze sincap oyunumuzu oynuyoruz, bu oyunu çok seviyor ve kahkahalar atarak oynuyoruz oyunumuzu. Bu arada yaşının 3.5 olduğunu söylüyor ve doğum gününü sorduğumuzda ise yaşını söyleyip doğum gününü bizim bulmamızı istiyor. Tabii tek oyunla olmaz. Eş bulma oyununa geçtiğimizde bizden hızlı buluyor resimlerin eşini çünkü miniğimiz çok zeki. Jenga oynadığımızda ise farklı örüntülerle dizmeye ve kendi oyunu üretmeye başlıyor. Zeki mi zeki bu miniğimizle mangala dahi oynadık. Atladığımız bir şey de var;Hilal doktorları çok seviyor ve doktor olmak istiyor. Kendisinin "teteskop" bile varmış(stetoskop). Bizi muayene ediyor bu tatlı kız. Ee bu zeki ve tatlı miniğimizden ayrılmamız çok zor oluyor ne yazık ki. Peki ya bu miniğimizin bizden dileği ne? Bil Bakalım adlı meslekleri tanıtan bir oyun istiyor ve bize tarif ediyor nasıl bir oyun olduğunu. Bu tatlı miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Dünyalar tatlısı prensesimiz Hilal "Bil Bakalım Kim" oyun setine kavuştu. Miniğimizi böylesine mutlu eden gönüllümüze teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: