BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ali Osman - İstanbul TIP FAKÜLTESİ

1

İstanbul Logo

Detaylar:

Sonbaharın yağmuru bizi üşütürken Nefroloji servisine girmemizle içimiz ısınıyor adeta. Bizi gülen yüzüyle karşılayan Ali Osman ile tanışmamız, dışarının tüm soğukluğunu alıp getiriyor bizden. Ve böylece  yanaklarımızı ağrıtıncaya kadar gülümseten Ali Osman ile vakit geçirmeye başlıyoruz. Odaya girdiğimizde, büyük bir zevk ile boyama yapan Ali Osman, 12 yaşında yakışıklı bir arkadaşımız. Hastanede kronik böbrek yetmezliği ( Böbrekleri hasara uğratan ve böbreklerin normal görevlerini  yapmasını engelleyen uzun süreli bir hastalık) tanısı altında tedavi görmekte. Başlangıçta biraz çekingen davransa da Monopoly oynarken adeta içindeki oyunsever ruh açığa çıkıyor ve inanılmaz performansıyla bizleri şaşırtmayı başarıyor. Oyun sürecinde kendisi eğlenirken bizi de kahkahalara boğuyor. İlerleyen zamanlarda sohbet daha da koyulaşırken Ali Osman'ın polis olmak istediğini öğreniyoruz. Ziyaretimizin sonlarına doğru gelirken ona  bir dilek dileme şansı olsaydı ne dilerdi diyoruz ve ondan yeşil bir bisiklet cevabını alıyoruz. Ali Osman'ın bu dileğini gerçekleştirerek onun yüzündeki tebessüm olmaya ne dersiniz?


Hediyesini odasına götürürken, Ali Osman'ın tüm gece heyecandan uyumadığını annesinden öğreniyoruz. Odasına girince bizi merakla bekleyen gözlerle karşılaşıyoruz.Bisikletini büyük bir sevinçle açıyor ve parçalarını ustalıkla yerleştiriyor.Onun böylesine becerikli olması hepimizi şaşırtıyor, hayranlıkla onu izliyoruz. Hediyesinin hayal ettiği gibi olup olmadığını sorduğumuzda aldığımız cevap , hayal ettiğinden bile daha güzel olduğu oluyor. Dileğini gerçekleştirerek onu böylesine mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: