BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İlkaynur - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Bugün Pediatri servisinde İlkay adında dünya tatlısı bir çocukla tanıştık. İlkay 9 yaşında ve Kistik Fibrosiz (tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik bozukluk) tanısıyla hastanemizde kalıyor. İlkay zaten bizi bekliyormuş gibiydi, bizi görünce yüzünde kocaman bir gülümseme oluştu. Uzun uzun oyun oynayıp sohbet ettik. Çok akıllı, bıcır bıcır bir çocuk. Bize saatlerin nasıl geçtiğini farkettirmedi. Ayrıca yarın doğum günü olduğunu, on yaşında olduğunu ve tekrar gelmemizi istediğini söyleyince biz de kırmayıp ertesi gün tekrar onu gördük. Bizim resimlerimizi çizmiş ve bize hediye etti. Böyle düşünceli güzel bir hareket karşısında duygulandık, çocukları mutlu etmenin kolay ve çok özel bir şey olduğunu bir kez daha anladık. Onunla konuşmamız sırasında kitap okumayı, ders çalışmayı sevdiğini ve pembe rengi çok sevdiğini söyledi. İlkay'ın bizden dileği de bu yönde oldu ve daha rahat ders çalışabilmek için pembe bir masa sandalye istedi. Siz de İlkay'ın dileğini gerçekleştirip onun güzel gülümsemesine ve gözlerindeki ışıltıya katkıda bulunmak istemez misiniz? 

İlkaynur kargosunun ulaştığını telefondan heyecanla bildirdi. "Çok beğendim, çok teşekkür ederim." diye defalarca tekrarlaması mutluluğunu hissettirdi bize. Hediyesini o kadar beğenmiş ki yüzündeki gülümsemeyi sesinde gördük. İlkay'ın mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: