BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Esra - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Minik dostumuz Esra'yla tanışmak için yanına gidiyoruz. Esra 6 yaşında ve Kronik İdrar Yolu Enfeksiyonu (İdrar yolunda süreğen enfeksiyon) tanısıyla fakültemizin hastanesinde tedavi görmekte. Prensesimizin bizi görünce yüzünde kocaman bir gülümseme oluştu. Onunla oyunlar oynayıp sohbet edeceğimizi söyleyince de daha çok mutlu oldu. Miniğimizin odasında kalan arkadaşı da bize eşlik etmek istedi ve hep beraber oyun oynamaya başladık. Minik dostumuz önce legolarla oynamak istedi. Legolardan çok güzel bir araba yaptık beraber. O kadar neşeliydi ki onun kahkahalarına eşlik ederken buluyorduk kendimizi. Ve legolarla oynarken prensesimizin en sevdiği rengin mavi olduğunu öğrendik. Esra daha sonra hafıza kartlarıyla oynamak istedi ve başladık oynamaya. Hafızası kuvvetliydi ve mesleklerin yazılı olduğu hafıza kartlarını kolayca eşleştirip bulabildi. İleride ne olmak istediğini sorduğumuzda da polis olmak istediğini öğrendik. Çok şirin hareketler yapıp kahkahalarıyla hepimizin neşesini arttırdı. Sonra da yüz boyama yapmak istedi. Onun yüzünü güzelce boyadık, sonra o da bizimkini boyadı. Oda arkadaşının yüzüne bir kedi yaptık ve ona da yapmak istedik ama o istemedi ve "Ben zaten bir kediyim." deyip hepimizi güldürdü. Sonra da oyun hamurlarıyla oynamaya karar verdik. Oyun hamurlarından onun gibi güzel bir prenses ve güzel bir yemek masasıyla pasta yaptık. Esra 1.sınıf öğrencisiymiş ve okulunu çok seviyormuş. Harfleri öğreniyormuş miniğimiz. Sonra da boyama yapmak istedi ve boyama kitabındaki ayıyı çok güzel bir şekilde boyadı. Biz çok eğlendik minik dostumuzla. En son ona "Dile bizden ne dilersen." dedik. O da "Barbie kuaför seti" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna mutluluk katmak ve yüzündeki kocaman gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Bugün tatlı minigimiz Esra’ya hediyesini vermek için yanına gittik. Heyecanla hediyesini açıp parlayan gözlerle bize bakışı ne kadar mutlu olduğunu anlamamız için yeterliydi. Miniğimizin bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: