BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Can - Gazi TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gazi Logo

Detaylar:

Yeni dönemin ilk ziyaretini yapmak üzere servise çıktığımızda bizi Yusuf Can karşılıyor.Yusuf Can konjenital eritropoietik anemi (kemik iliği yetersizliğine bağlı anemi) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor.Yedi yaşında enerjik mi enerjik bir miniğimiz. Büyüyünce polis olmak isteyen Yusuf; insanlara yardım etmek istediğini, mahallelerinde evine hırsız giren arkadaşlarına çok üzüldüğünü söylüyor. Memleketinden ve köyünden bahsediyor bize biraz da. Hayvanları çok sevdiğini; inek, koyun, köpeklerinin olduğunu söylüyor.En çok sevdiği ise buzağılarıymış. Köpeğinin ismini de Köpüş koymuş prensimiz. Jenga oynamaya başlıyoruz birlikte ve tabii ki her seferinde o kazanıyor. Kaybedenlere de tek ayakta durma cezası veriyoruz, ancak o kadar merhametli ki sadece ona kadar sayıyor miniğimiz. Şarkı söylemeyi çok sevdiğini öğreniyoruz annesinden ve bir parça da bize söylemesini istiyoruz. Art arda 3 şarkıyı birleştirerek çok güzel bir dinleti yapıyor bize. Bu kadar yetenekli olması ve o güzel enerjisiyle bizi kendine hayran bırakıyor. Ayrılma vakti yaklaşırken çok istediği bir dileğini soruyoruz Yusuf'a. Biraz kararsız kalsa da siyah beyaz renkli (Kendisi koyu bir Beşiktaş taraftarı) bir Drone istiyor miniğimiz. Onun bu dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülümsemenin mimarı olmak ister misiniz?

Bugün Yusuf Can'a dileğini teslim ettik. Meraklı gözlerle paketi açan prensimiz droneunu çok beğendi ve hemen kullanım kılavuzunu okumaya başlayıp uçurmak için sabırsızlandığını söyledi. Onu böylesine mutlu eden gönüllümüze hem Yusuf Can ve ailesi adına hem de Leyla'dan Sonra ailesi adına çok teşekkür ederiz. İyilikle kalın. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: