BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

iremsu - Gazi TIP FAKÜLTESİ

1

Gazi Logo

Detaylar:

Ankara soğuğunu fazlasıyla hissettiğimiz şu günlerde, miniklerimizin bir gülüşüyle içimizin ısınacağını ümit ederek servisin yolunu tutuyoruz. Hastanemize bir prensesin misafir olduğunu duyuyoruz. Etrafa saçılan ışıltıları takip ediyoruz ve yolun sonunda İrem'in odasını görüyoruz. Güzel gözleriyle, konuşmasının tatlılığıyla hayran bırakıyor bizi kendine. Yanımızda götürdüğümüz oyun hamurlarından çiçekler yaparak başladık oynamaya. Devamında en sevdiği renk olan mor elişi kağıdıyla turna kuşu yapmayı öğrettik miniğimize. Her aşamasında ''Sence şimdi kuşa benzedi mi?'' diye sorduk, öyle tatlı bir gülümsemeyle ''Hayır, daha değil.'' diyordu ki o gülüşü daha fazla görmek için kuşun tamamlanmasını istemedik. :) İrem 9 yaşında ve Embriyonel Rabdomiyosarkom (yumuşak doku tümörü) tanısıyla gelmiş hastanemize. İlerde İngilizce öğretmeni olmak isteyen prensesimiz şarkı söylemeyi de çok seviyormuş. Bizden dileği de çok sevdiği şarkıları söylerken çalabileceği, kırmızı renkte bir klasik gitar. Siz de dünyalar güzeli İrem'in bu dileğini gerçekleştirip, gülümsemesine ortak olmak ister misiniz? :)

Minicik kalplerinde rengarenk dünyalar saklıyor tüm çocuklarımız. Bugün o rengarenk dünyaların kapısını aralamanın aslında ne kadar kolay olduğunu bir kez daha deneyimledik. Küçük bir sürprizle İrem'in dünyasına misafir olduk. Heyecanına, şaşkınlığına, mutluluğuna ortak olduk. Gitarını kendisine teslim ettiğimizde henüz çalmayı bilmediğini söyledi. Bugün için söyleyeceği o güzel şarkılara seve seve eşlik edebiliriz dedik biz de. Gitarın telleri titremeye başladığı an gözlerinde oluşan mutluluk sesine de yansıdı adeta. Hastane koridorlarında İrem'in söylediği birbirinden güzel şarkılar yankılandı. Harika bir gün yaşadık birlikte. Güzel anılar, masum gülücükler toplayarak ayrıldık İrem'in yanından.

Güzel bir şarkının sözleriyle bitirmek istiyoruz yazımızı:

"Biz çocuklar diyoruz ki yaşam çok güzel,

Dünyayı sarsın çiçekler!

Haydi yüreklerimizle koşalım sevgiye

Mutlu, mutluu günlere!"

Kırmızı gitarı hediye ederek bu gülücüklere sebep olan gönüllümüze ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varsınız!

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: