BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gökhan - Gazi TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gazi Logo

Detaylar:

Büyük bir heyecanla "Bugün hangi çocuğumuzla tanışacağız acaba? " diye çıktık hastanemizin 10. katına. Gökhan diye bir çocuğumuz var ama biraz utangaç dediler bize. Tanışmak için elimizde yapbozlar ve boya kalemleriyle girdik odasına. Gökhan 15 yaşında. Böbrek Yetmezliği tanısıyla hastanemizde tedavi görüyormuş. İlk başta biraz utangaçtı ama biraz sohbet edince kendimize alıştırmayı başardık. Köylerinde traktöre binebildiğinden, arkadaşlarıyla yaşadıkları çılgın maceralardan bahsetti. Tüm hayvanları çok sevdiğini, Karabaş isimli bir köpeği olduğunu, ata ve eşeğe tek başına binebildiğini anlatmaya doyamadı. Çok kabiliyetli olduğu kadar yüreği de güzel Gökhan'ın. Getirdiğimiz yapbozu birlikte yaptık ve kağıttan uçaklar hazırladık. Pek iyi uçamadılar. :) Ama bir dahaki gelişimde kurbağa yapmayı öğreneceğimize ve ona da öğreteceğime söz verdik. Görüşmemizin sonunda ona en çok istediği şeyin ne olduğunu sorduk. Biraz kararsız kaldıktan sonra dileğinin siyah 28 jant bir bisiklet olduğunu söyledi. Gökhan'ın dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bir çocuğun kalbine girmemizi sağladığı, bir annenin yüzündeki sıcak gülümsemeyi oluşturabildiğimiz ilk gün. Leyla'dan Sonra'nın bize kapısını açtığı ilk zamanı anlatacağım sizlere. Gökhan adında bir meleğimiz var dediler ama biraz utangaçmış. Hemen gittik yanına. Ne yapıp edip kendimizi sevdirdik Gökhan'a. Hayvanlardan korktuğumu anlatınca çok şaşırdı ve köylerindeki hayvanlarla geçirdiği güzel anıları anlatmaya başladı. Gökhan'dan hayvanlardan korkmamak konusunda birazcık nasihat almayı da ihmal etmedik tabi. Rengarenk uçaklarla, çizdiğimiz hayvanat bahçesi resimlerimizle hastane odasını gökkuşağına çevirdik. Dileğinin ne olduğunu sorduğumuzda biraz utanarak biraz sıkılarak bir bisiklet istediğini söyledi biz de hemen harekete geçtik. Aylardır Gökhan'ın dileğini gerçekleştirecek bir gönüllü bekliyorduk ta ki bu zamana kadar. Başta Gökhan olmak üzere ailesinin ve bizlerin gönlünde taht kurdu gönüllümüz. Leyla'dan Sonra ailesi olarak gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: