BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Emin - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Nefroloji servisinde dünyalar tatlısı çocuğumuz Muhammed Emin ile tanıştık. Miniğimiz HSP Nefriti (Küçük kan damarlarının iltihabıyla oluşan bir hastalık) tanısıyla misafirimiz. Küçüğümüzle oynadığımız hafıza oyunu sayesinde ne kadar akıllı olduğunu ve oyun oynamayı ne kadar çok sevdiğini fark ettik. Yakışıklımız en sevdiği çizgi filmin Harika Kanatlar olduğunu ve arabaları, helikopterleri, uçakları çok sevdiğini heyecanla bize anlattı. Henüz 6 yaşında olduğu için ne olacağına karar veremediğini ama doktor olmayı düşündüğünü bizlerle paylaştı. Böylece hepimizin gülümsemesini sağladı. :) Doğum gününü ailecek kutladıklarını ve mumlarını üfleyip, pastasını kardeşleriyle yemenin onu çok mutlu ettiğini kocaman bir gülümsemeyle anlattı. Kendisinden küçük iki kardeşini ve onlara abilik yapmayı çok sevdiğini gözlerindeki ışıltıyla bizlere anlattı. Şimşek Mcqueen figürüne sahip bir yatağının olduğunu ve yatağını ne kadar çok sevdiğini anlatınca çocuğumuzun Şimşek Mcqueen’e olan hayranlığını fark ettik. Biraz sohbet edince kardeşleriyle beraber Mcqueen ve arkadaşlarının oyuncak arabalarıyla oynamanın onu çok mutlu edeceğini bizlere söyledi. Bize de dünyalar tatlısı Muhammed Emin’in bu dileğini sizlerle paylaşmak kaldı. Miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Yakışıklı miniğimiz Muhammed Emin’in kontrole geldiğini öğrenince hediyesini vermek için yanına gittik. Bizleri dört gözle bekleyen dostumuzun yüzünde arabaları görünce kocaman bir gülümseme oluştu. Sabırsızlıkla ve heyecanla arabalarıyla oynamaya başladı. :) Miniğimizin gözlerindeki ışıltıya vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: