BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Keziban - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin nefroloji bölümünde Juvenil İdiopatik Artrit (kalıcı eklem iltihabı ile karakterize kronik bir hastalık) tanısı nedeniyle tedavi gören Keziban ile tanıştık. O yemeğini yerken biz de onunla sohbet etmeye başladık.

Keziban 12 yaşında altıncı sınıf öğrencisi güzeller güzeli Konyalı bir prenses. Ablası ve abisini anlatıyor bize. Okulundan konu açılınca en sevdiği dersin fen bilgisi olduğunu söylüyor. Devamında gelecekte ne olmak istediğine bir türlü karar veremediğini ekliyor. Hangi mevsimi sevdiğini sorduğumuzda ise üstündeki rengarenk çiçekli elbisesinden de tahmin ettiğimiz gibi en sevdiği mevsimin yaz olduğunu, o sıcacık havada gezmenin ve pikniklerin çok güzel geldiğini bu yüzden en çok yazları sevdiğini anlatıyor. En sevdiği rengin de kırmızı olduğunu öğreniyoruz laf arasında. Beraber oynamak üzere götürdüğümüz oyunlar arasından kelime türetme oyununu seçiyor, aynı zamanda Jenga oynamayı da çok sevdiğini biliyoruz ziyaretlerimizden. Bir yandan oynarken diğer yandan sohbetimize devam ediyoruz. 5 sene önce biri beyaz biri siyah olan 2 tavşanı olduğundan bahsederken gözleri parlıyor miniğimizin. Tavşanların biraz haylaz çıktığını ve kaçtığını ekliyor sonra üzgün bir ifadeyle. Bu yüzden peluş hayvanları çok seviyormuş. Sohbetimizi iyice ilerlettikten sonra da dile bizden ne dilersen diyoruz. Biraz düşündükten sonra o sıcacık gülümsemesiyle kocaman bir ayıcık istediğini söylüyor. Siz de miniğimizin bu gülümsemesine yenilerini eklemek için dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Hastanemizin Nefroloji bölümünde Juvenil İdiopatik Artrit (kalıcı eklem iltihabı ile karakterize kronik bir hastalık) tanısı nedeniyle tedavi gören Keziban ile tekrar görüştük. Tabi bu sefer hediyesini teslim etmek için. Aradan baya zaman geçmişti ve Keziban'ı çok özlemiştik. Keziban annesi ile beraber kantinde otururken biz de hediyemizle ona sürpriz yapmak istedik. Keziban merakla beklediği, gönlü gibi temiz, yüreği gibi kocaman ayısını uzaklardan farketmişti bile. Neşesi de kocamandı. :) Yanına gidene kadar heyecanımızı ve mutluluğumuzu gizleyebilmemiz mümkün değildi. Hediyesini kalacağı odaya götürdük çünkü kocamandı ve onu yormak istemedik. Yanından ayrılırken (hiç istemesek de) gözlerindeki neşeyi görmek bir ömür boyu unutulmayacak cinstendi. Onun bu neşesine vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz. :) Her daim mutlu, huzurlu ve sağlıklı ol Keziban. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: